Środki rządowe i unijne na pomoc powodzianom
Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych przypomniał na briefingu w Warszawie, że po powodzi w 2024 r. były przydzielane środki rządowe i unijne na pomoc powodzianom. Agencje, mówię tutaj konkretnie o Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (...), zbierały informacje, kto został poszkodowany w powodzi, wpływały wnioski i na podstawie tych wniosków agencja przyznały pieniądze powodzianom - podkreślił Dobrzyński.
Wskazał, że po pewnym czasie do CBA zaczęły dochodzić informacje, że niektóre z tych środków zostały przyznane niezgodnie z prawem. Poinformował, że pod koniec kwietnia wszczęto kontrole, a w ich ramach przeanalizowano 900 wniosków.
Jak dodał, wytypowano 50 wniosków, które wzbudziły podejrzenia CBA i zawiadomiono w tej sprawie prokuraturę. Prokuratura europejska sprawdza to i uznaje, że dochodzi do uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa - wyjaśnił Dobrzyński.
Poinformował, że w ubiegłym tygodniu agenci CBA weszli do kilku instytucji, gdzie zabezpieczyli dokumenty, które trafiły do prokuratury, a ta wydała postanowienie o zatrzymaniach.
Agenci CBA zatrzymali kilka osób
Wczoraj po południu agenci CBA zatrzymali kilka osób, które pozostają w dyspozycji prokuratury. Te osoby są dzisiaj od samego rana przesłuchiwane - przekazał rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.
Dobrzyński poinformował, że prokuratura kończy przesłuchanie trzeciej osoby, trzy kolejne zostaną jeszcze przesłuchane. Zapowiedział, że więcej szczegółów zostanie podane po zakończeniu czynności.
W sierpniu Wirtualna Polska poinformowała, że 4,5 mln zł pomocy powodziowej z Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. (KARR) trafiło do trzech podmiotów z jednej okolicy, mimo że cztery niezależne źródła wykluczają, by ucierpiały one w wyniku powodzi. Pieniądze otrzymały podmioty powiązane z wiceprezeską agencji, działaczką KO.
Studiowała edukację medialną i dziennikarstwo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
W dzienniku pracuje od 2020 roku. Pracowała m.in. w fundacji działającej na rzecz osób starszych przy TV Puls. Zajmowała się tworzeniem informacji, przeprowadzała wywiady na potrzeby spotów reklamowych, pisała reportaże ukazujące problemy społeczne i materialne osób starszych. Tworzyła content na social media, organizowała plany filmowe na potrzeby spotów charytatywnych. Zajmowała się również montażem treści wideo.
W dziennik.pl zajmuje się głównie pisaniem o aktualnych wydarzeniach politycznych, newsowych i gospodarczych.
