Dziennik Gazeta Prawana logo

Ukraińcy: Polacy to nasi najlepsi przyjaciele

18 listopada 2007, 14:43
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Ukraina nie zapomina silnego wsparcia, jakie dostała od Polski w czasie "pomarańczowej rewolucji". Z sondażu dla kijowskiego tygodnika "Korespondent" wynika, że Ukraińcy uważają Polaków za swoich największych przyjaciół.

Przepytywane osoby musiały wskazać państwo najbardziej przyjazne Ukrainie. Aż 47,7 proc. bez wahania wybrało Polskę. W tym rankingu okazaliśmy się godni większego zaufania niż Rosjanie. To właśnie ten kraj wymieniany był jako drugi w kolejności. O tym, że Rosja jest przyjacielem Ukrainy, jest przekonanych 45,2 proc. ankietowanych Ukraińców.

Na najniższym stopniu podium uplasowała się Białoruś, na którą wskazało 36 proc. przepytywanych osób. Na kolejnych miejscach znalazły się Gruzja i Stany Zjednoczone.

Mimo że Ukraińcy oceniają Rosję jako swojego dobrego przyjaciela, dostrzegają również negatywny wpływ Moskwy na swój kraj. W tym samym sondażu aż 27,7 proc. badanych osób uznało, że Rosja jest wrogiem Ukrainy.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj