Przepis na metamfetaminę jest wśród ściąg na edukacyjnym portalu Sciaga.pl - alarmuje "Polska". Każdego dnia zaglądają tam tysiące uczniów. Jak przypomina gazeta, w czerwcu portal był na trzecim miejscu w rankingu serwisów edukacyjnych. Miał ponad 2 miliony użytkowników.

Reklama

Ile uczniów zobaczyło przepis na metamfetaminę i z niego skorzystało - nie wiadomo. Wiadomo tylko, że instrukcję zamieścił jeden z użytkowników, jako gotowiec z ćwiczeń z chemii dla licealistów.

>>>W szkołach łatwiej o narkotyki niż papierosy

"Próbujemy kontrolować zawartości prac. Mamy ich jednak 55 tysięcy, a codziennie pojawia się nawet 50 nowych" - tłumaczy się w rozmowie z "Polską" Andrzej Dylakiewicz z firmy Fresmind, która zarządza portalem Sciaga.pl.

>>>Zobacz, co ukrywają przed Tobą dzieci

Metamfetamina jest coraz popularniejsza wśród uczniów. Wszystko przez jej niską cenę. Działkę można kupić już za kilkanaście złotych. Jednak mało kto wie, że to bardzo niebezpieczny narkotyk. Nie dość, że szybko uzależnia i wyniszcza organizm, to po zażyciu powoduje agresywne zachowania i wywołuje halucynacje. Jak przypomina "Polska", kilka lat temu w USA ojciec pod wpływem metamfetaminy odciął głowę swemu 14-letniemu synowi. Jak się potem tłumaczył, myślał, że to demon.