Dziennik Gazeta Prawana logo

Masz komórkę? Będziesz głupszy

30 stycznia 2009, 10:40
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Masz komórkę? Będziesz głupszy
Inne
Korzystasz z komputera, komórki, konsoli do gier? Stracisz umiejętność krytycznego myślenia i zdolność analizy zjawisk, o wyobraźni nawet nie wspominając - ostrzegają naukowcy z Uniwersytetu Kalifornii w Los Angeles.

Zdobycze nowoczesnej technologii nas ogłupiają - nie mają wątpliwości naukowcy z Los Angeles. Ich badania wykazały, że ogólna dostępność naszpikowanych elektroniką gadżetów zmienia nasz sposób myślenia. I to na znacznie gorszy.

Naukowcy dowodzą, że korzsytanie z komputerów, telefonów komórkowych, konsoli do gier i innych elektronicznych gadżetów sprawia, że stopniowo tracimy zdolności analizy zjawisk i krytycznego myślenia. Stopniowo zanika też nawyk czytania, a to powoduje, że młodzi ludzie mają coraz większy problem z wyobraźnią, a raczej jej brakiem. Naukowcy zwaracają uwagę, że mimo iż komputeryzacja szkół jest bardzo ważna, nie należy rezygnować z tradycyjnych metod nauczania takich, jak czytanie książek i dyskusje na forum klasy. Dzięki temu młodzi ludzie uczą się rozmawiać bezpośrednio, a nie tylko przez SMS-y i komunikatory internetowe.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj