Kilka tygodni temu sirius.pl, jeden z najdłużej działajacych w Polsce sklepów, zawiesił działalność, a władze spółki złożyły w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości firmy. Magazyny sklepu zajęli wierzyciele, a część klientów nie otrzymało zamówionych zakupów.

Reklama

Teraz jednak na stronie internetowej Siriusa pojawiła się nowa informacja. 30 stycznia 100 procent udziałów spółki przejął nowy właściciel - jednak nie ujawnia kim jest. Na stronie internetowej sklepu umieścił tylko komunikat w którym informuje, że spłaci wszystkie długi i jak najszybciej wznowi działalność firmy. Prosi też o kontakt osoby, które nie otrzymały zamówionego towaru, lub chcą skontaktować się w sprawie gwarancji.

Sirius.pl działał na polskim rynku od 1998 roku, najpierw sprzedawał sprzęt komputerowy, a potem również wyposażenie ADG i RTV, planował roszerzyć ofertę o opony. Upadłość sklepu była dla wszystkich wielkim zaskoczeniem, bo firma ubiegłym roku planowała debiut na giełdzie, a jej roczne dochody przekraczały 30 milionów złotych i wciąż rosły.