Akcję Młodych Demokratów poparł już m.in. poseł PO Jerzy Fedorowicz. "Profesor Geremek to postać historyczna, a jego zasługi dla odzyskania przez Polskę niepodległości, jak i późniejsza praca w Parlamencie Europejskim są nie do przecenienia. Cieszę się, że inicjatywa w tej sprawie wyszła od młodych ludzi - mówi DZIENNIKOWI Fedorowicz.

Reklama

>>>Geremek zginął, bo zasnął za kierownicą?

Akcja zbierania podpisów zostanie zainaugurowana w czwartek o 11.30 przed pomnikiem Adama Mickiewicza na krakowskim Rynku.

>>> Sejm z salą imienia Geremka

"Chcemy w ten sposób uczcić wkład profesora Geremka w silną i stabilną pozycję Rzeczypospolitej Polskiej na arenie międzynarodowej" - przekonuje szef Młodych Demokratów w Krakowie Janusz Baran.

>>>Skandaliczny film obraża profesora Geremka

Urodzony w 1932 roku prof. Bronisław Geremek w okresie PRL działał w opozycji antykomunistycznej. Od 1997 do 2000 r. był ministrem spraw zagranicznych, podczas jego kadencji Polska została przyjęta do NATO. Od 2004 r. Geremek był posłem do Parlamentu Europejskiego. Zasłynął m.in. tym, że nie zgodził się złożyć oświadczenia lustracyjnego. Zginął 13 lipca 2008 r. w wypadku samochodowym.