Listę najbogatszych otwiera Mariusz Świtalski, właściciel spółki Świtalski & Synowie. Majątek Świtalskiego szacowany jest na 900 milionów złotych. Biznesmen zbił go na budowie i sprzedaży z zyskiem hurtowni i sieci handlowych takich jak Żabka i Biedronka. Świtalski jest wdowcem i wychowuje samotnie czworo dzieci.

Reklama

Na drugim miejscu znajduje sie Tomasz Gudzowaty. Ma 38 lat, udziały w Bartimpeksie i 810 milionów złotych majątku. Gudzowaty zajmuje się fotografią, jest laureatem prestiżowej nagrody World Press Photo. Formalnie nie jest żonaty, choć od kilku lat jest związany z Węgierką Judit Berekai.

Trzecie miejsce zajmuje Edgar Łukasiewicz. Edgar jest jeszcze bardzo młody, ma zaledwie 16 lat, ale juz może pochwalić się imponującym majątkiem - 800 milionów złotych. Pieniądze odziedziczył po swoim ojcu Mariuszu, twórcy Eurobanku.

Czwarte miejsce należy do Józefa Wojciechowskiego. Właściciel jednej z największych spółek deweloperskich zgromadził na swym koncie 565 milionów złotych.

Na piątym mijescu znajduje się Wiesław Włodarski. Biznesmen swój majątek szacowany na 335 milionów złotych zbił na galaretkach i napojach energetycznych. Włodarski jest rozwiedziony.

Zestawienie "Forbesa" zamyka Dariusz Wojdyga, twórca marki Hoop. Biznesmen sprzedał swoje udziały w Hoopie funduszowi Enterprise Investors, na czym zarobił 210 milionów złotych. Wojdyga od dwóch lat jest rozwiedziony.