Sześciolatka mieszka z dziadkami w Polsce. To tutaj, podczas jej urodzin, nakręcono jednominutowy film. "Jestem Ola, mam sześć lat i nie pamiętam mojej mamy. Bardzo chciałabym, kiedy pojedziemy do Anglii – pójść na spacer i zobaczyć tam mamę. Niedawno miałam urodziny i było mi smutno, bo nie było jej ze mną” - mówi Ola na filmie i prosi o wszelkie informacje mogące pomóc odnaleźć jej mamę.

Reklama

Ola mówi po polsku, ale jej słowa czyta po angielsku dziecięca lektorka. Wrzucenie nagrania na YouTube, to pomysł angielskiej policji, która ciągle szuka zaginionej Małgorzaty Wnuczek.Kobieta wyjechała do pracy w Leicester w lipcu 2005 roku. Rok później uznano ją za zaginioną, bo przestała się odzywać do rodziny. Poszukiwania w kilku kolejnych miejscach zamieszkania nic nie dały. Dlatego policja chce dotrzeć do jak największej ilości osób. "Umieściliśmy informacje tam, gdzie dociera polska społeczność, również emigracyjna i liczymy na to, że ludzie, którzy znali Małgorzatę lub wiedzą, gdzie ona obecnie przebywa, mogą być wszędzie na całym świecie" - mówi rzecznik policji w Leicester w rozmowie z serwisem thisisleicestershire.co.uk.

Informacje o Małgorzacie Wnuczek można przekazywać do policji w Leicester, gdzie dyżuruje polskojęzyczny pracownik - 0116 248 4162.

p