Dokumenty pomiędzy Hajdarowiczem a Edipresse Polska już zostały podpisane. 43-letni biznesmen pochodzi z Krakowa, jest producentem filmowym m.in. takich hitów jak "City Island" z Andy Garcią w roli głównej. Jego firma GREMI zajmuje się też restrukturyzacją przedsiębiorstw i inwestycjami kapitałowymi.

Tygodnik "Przekrój" ukazuje się od 1945 roku i przez długie lata jego redakcja mieściła się w Krakowie. Dopiero w 2001 roku, gdy prawa do tytułu kupił wydawca Edipresse, tygodnik przeniósł się do Warszawy. W ostatnich latach jego średnia sprzedaż wahała się w okolicach 83 tys. egzemplarzy. W ostatnich miesiącach zbliżała się jednak do 50 tys.

Nowy właściciel zapowiada, że gazeta zawalczy o czytelników pogłębionymi tekstami. "Jestem świadomy kryzysu na rynku papierowych gazet. Obserwuję też ich tabloidyzację. Chciałbym jednak, żeby <<Przekrój>> popłynął pod prąd i wygrywał większymi, pogłębionymi tekstami" - mówi Hajdarowicz. Dodał też, że nie przewiduje rewolucji w redakcji, a pismo ma zachować ogólnopolski charakter.