Agencja reklamowa i marketingowa "uSocial" przyznaje szczerze, że interesują ich portale społecznościowe, bo uważają te miejsce mają świetny potencjał reklamowy.Takie portale jak Facebook umożliwiają dostęp do konkretnych grup osób, z którymi można się kontaktować w każdym momencie i przekazać konkretne informacje.

Reklama

Jedyny problem, to dostać się do takiej grupy. Stąd pomysł na sprzedaż znajomych. Można więc kupić pakiet znajomych od tysiąca do 10 tysięcy przyjaciół, za których trzeba zapłacić od 177 dolarów do 1167. "Wysyłamy im tylko zaproszenie w imieniu naszego klienta – jeżeli ktoś będzie chciał to zaakceptuje tę znajomość" - mówią przedstawiciele uSocial. Więc wszystko zależy teoretycznie do użytkowników Facebooka czy zgodzą się na znajomości z nieznajomym.

I choć agencja stara się działać legalnie to jednak z poprzednich serwisów – takich jak Twitter została usunięta. Powód? Oskarżono ją o wysyłanie niepożądanych informacji członkom tych portali. Serwer Digg.com też próbuje wyrzucić niechcianą firmę ze swoich stron. To portal, gdzie można głosować na różne artykuły. A firma "uSocial" sprzedawała głosy.

Facebook stał się kolejnym miejscem ich działaności. Nic dziwnego, jest to obecnie jeden z najbardziej uczęszczany portal, który ma pond 250 milionów zarejestrowanych użytkowników.