Ośrodek Pomocy Duchowej "Oaza Maryi Królowej Światłości" stanie na skraju Puszczy Goleniowskiej we wsi Poczernin. Jak poinformowała szczecińska „Gazeta Wyborcza", na pomysł jego stworzenia wpadł ks. Andrzej Trojanowski - od czterech lat egzorcysta w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Reklama

Skłoniły go do tego doświadczenia z tego okresu. Często spotykał się z przypadkami demonicznego dręczenia i opętania. Przez osoby nimi dotknięte działa szczególna nienawiść wobec wszystkiego, co święte. Bywa, że przejawiają wtedy niezwykłe zdolności - są nadnaturalnie silni fizycznie lub mówią w nieznanych językach.

Każdego tygodnia zgłasza się do niego około 20 osób szukających pomocy. Według księdza zniewolenie przez złego ducha to często skutek praktykowania różnych form okultyzmu i magii, takich jak ezoteryka, spirytyzm, wróżbiarstwo, medycyna okultystyczna, satanizm czy fałszywa mistyka.

"Do tej pory potrzebujących przyjmowałem w salce na plebanii. Pomoc tym ludziom z doskoku na zasadzie wizyt lekarskich okazuje się za mało skuteczna. Zniewolenie duchowe to nie choroba, na którą pomoże tabletka, lecz bardzo złożona rzeczywistość, która wymaga głębokiego zaangażowania" - powiedział gazecie ks. Trojanowski.

Zamierza więc zbudować ośrodek z kaplicą, pokojami gościnnymi, jadalnią oraz eremami dla osób szukających wyciszenia. Ma to być oaza spokoju i schronienia, w której ludzie opętani uwolnią się od złego ducha. Władze kościelne zgodziły się już na to. Na ukończeniu są również prace projektowe i pozwolenia administracyjne.