Pięć osób trafiło szóstkę, ponad tysiąc graczy dobrze skreśliło piątkę, a 53,6 tysiąca osób ma czwórkę. Najniższą wygraną, za trójkę, odbierze prawie sto tysięcy osób. Jeśli podliczymy wszystkie pieniądze, które Totalizator Sportowy wypłaci graczom po tym losowaniu, to okaże się, że w puli było nie 40 milionów, a ponad 57 milionów złotych.

Reklama

Średnio połowa graczy wybiera metodę na chybił-trafił - wynika ze statystyk Totalizatora Sportowego. Zdecydowana mniejszość skreśla swoje konkretne ulubione liczby. Są też prawdziwi maniacy, którzy analizują wyniki poprzednich losowań, wpisują je do tabel i skreślają następne liczby według sobie tylko znanych tajemniczych systemów.

Który jest najskuteczniejszy? Nie wiadomo. Szansa trafienia "szóstki" to mniej więcej 1 do 14 milionów. Nikomu jednak do głowy nie przychodzi, by skreślić aż tyle kuponów.

Poprzednia rekordowa pula w Dużym Lotku zamknęła się kwotą 37 milionów i prawie 800 tysięcy złotych. W lipcu podzieliło się nią czterech graczy, którym udało się bezbłędnie wytypować "szóstkę". Najwyższa w historii wygrana padła 2 czerwca 2004 roku w Warszawie i wynosiła ponad 20 milionów złotych. Druga rekordowa wygrana - ponad 17 milionów - padła w Gdyni 19 stycznia 2008 roku.