"Un Certain Regard" to konkurs towarzyszący festiwalowi w Cannes. Jego celem jest promocja młodych i zdolnych reżyserów. Co roku wybierane są najciekawsze filmy z całego świata, które mają szansę odbić się szerokim echem w filmowym świecie. Tylko w tym roku w ramach "Un Certain Regard" w szranki stanęło 24 młodych reżyserów z 20 państw, dla których nagroda Złotej Kamery może być przepustką do wielkiego filmowego świata!

Wśród nich jest pierwszy pełnometrażowy film naszego zdolnego rodaka. "Z odzysku" to ponury obraz Śląska i historia młodego chłopaka, który wpada w kłopoty. Kradzieże, długi i coraz poważniejsze przestępstwa to świat, z którego nie łatwo się wyrwać. Temat filmu jest trudny, ale też ponadczasowy. Bo wielkie blokowiska, gdzie na młodych ludzi czają się niebezpieczeństwa, są nie tylko na Śląsku i nie tylko w Polsce.

Pierwsze pokazy pełnometrażowego, reżyserskiego debiutu Sławomira Fabickiego oceniać dziś będą nie tylko dziennikarze i krytycy, ale przede wszystkim surowe jury. Oscara Fabickiemu nie udało się wywalczyć, trzymamy zatem kciuki, aby trafiła w jego ręce Złota Kamera.Reklama