Ryszard Bogucki to lojalny gangster. Nie wsypuje kolegów po fachu. Skorzysta na tym Ryszard Niemczyk, pseudonim Rzeźnik, podejrzany o współudział w zabójstwie innego gangstera - "Pershinga". Policjanci twierdzą, że Kolikowski, znany też im jako "Pershing", dowodził gangiem pruszkowskim i maczał palce w zabójstwie byłego komendanta głównego policji Marka Papały.

Reklama

Bogucki to jeden z najbardziej znanych płatnych morderców w Polsce. Ćwierć wieku spędzi za kratami właśnie za zabójstwo "Pershinga" z 1999 roku. Sąd chce skazać za to również "Rzeźnika".

Ryszard Bogucki, zanim został zawodowym zabójcą, był biznesmenem, właścicielem sklepów, kantorów, hoteli w Katowicach i Szczecinie oraz firmy High-Life, sprzedającej samochody ferrari i porsche. W 1992 r. sponsorował wybory Miss Polonia i osobiście wręczał główną nagrodę zwyciężczyni konkursu - Ewie Wachowicz. W połowie lat 90. stanął przed sądem za wyłudzenia i oszustwa.

Zwolniony z aresztu znikł. Stał się potem jednym z najniebezpieczniejszych polskich bandytów. Wpadł w styczniu 2001 roku. Policja wytropiła go w Meksyku.