Dziecko znaleziono w bloku przy ul. Ligęzy. Wieczorem 22-letni bytomianin wyszedł na klatkę schodową po tym, kiedy usłyszał pukanie do drzwi. Na podłodze przed drzwiami znalazł zawiniętego w kocyk noworodka. Jak powiedział policjantom, słyszał kroki oddalającej się osoby, lecz nie sprawdzał, kto opuszczał budynek, bo zajął się dzieckiem.

Reklama

"Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe zabrało dziewczynkę do szpitala. Już pierwsze badania wskazały, że do porodu doszło w warunkach domowych godzinę wcześniej. Jak twierdzą lekarze, zdrowiu noworodka nie zagraża żadne niebezpieczeństwo" - powiedział PAP rzecznik bytomskiej policji aspirant sztabowy Adam Jakubiak.

Śledczy zajmujący się sprawą wstępnie ustalili, że matką dziewczynki może być 16-letnia Magda, pochodząca z Katowic. W przeszłości utrzymywała kontakty z 22-latkiem, który pod drzwiami znalazł dziecko. Jakiś czas temu poinformowała go, że jest z nim w ciąży, od pół roku para nie utrzymywała kontaktu.

"Nie mamy całkowitej pewności, że chodzi o tę dziewczynę. Najważniejsze teraz, by znaleźć matkę, która rodząc poza szpitalem może być teraz narażona na poważne komplikacje zdrowotne" - podkreślił Jakubiak.

Osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu 16-latki lub posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału Kryminalnego komendy w Bytomiu pod nr tel. 032 388 82 00 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem telefonu: 112 i 997.