Małgorzata Wyszyńska została nowym szefem telewizyjnych "Wiadomości". Zastąpiła na tym stanowisku Jacka Karnowskiego - podała w piątek TVP."Nastąpiło to na wniosek dyrektora TVP1 Iwony Schymalli, która przedstawiła dziś nową szefową zespołowi Wiadomości" - poinformowała telewizja.

Reklama

Wyszyńska została w marcu zwolniona z serwisu właśnie przez Karnowskiego. Powodem miało być to, że słabo wypadała w badaniach wizerunkowych. Niezgadzająca się z tym Wyszyńska pozwała TVP do sądu pracy, zapowiadała też złożenie pozwów cywilnych.

Umowę z Jackiem Karnowskim telewizja rozwiązała niemal dokładnie rok po tym, jak został szefem "Wiadomości". Wówczas obejmował to stanowisko w efekcie zakończonego konfliktu o władzę w TVP. Kojarzonego z LPR prezesa Piotra Farfała zastąpili wtedy kolejno (jako p.o. prezesi) kojarzeni z PiS członkowie RN: Bogusław Szwedo i Tomasz Szatkowski, a następnie prezes Romuald Orzeł. Odkąd ten ostatni przed dwoma miesiącami został zawieszony w obowiązkach, a władzę w TVP przejęli ludzie kojarzeni z lewicą trwały spekulacje na temat rychłego odwołania Karnowskiego.

Spekulacje te nasiliły się w połowie października, po zmianie dyrektora Jedynki. Zarząd TVP oświadczył wówczas, że oczekuje od Schymalli m.in. "przywrócenia standardów dziennikarskich w programach informacyjnych i publicystycznych oraz powrotu Jedynki na pozycję lidera, jako głównej anteny telewizyjnej w Polsce".

Na giełdzie potencjalnych szefów "Wiadomości" pojawiły się wówczas nazwiska innej byłej prezenterki "Wiadomości" Hanny Lis czy też obecnego rzecznika TVP Jacka Snopkiewicza.

Wyszyńska w TVP pracuje od 1997 roku, najpierw w oddziale regionalnym w Poznaniu a następnie w Warszawie, gdzie zadebiutowała w roli prezenterki pogody po "Wiadomościach". Prowadziła "Teleekspress", wiele audycji publicystycznych, poranną audycję "Kawa czy herbata", była prezenterką oprawy TVP1, współpracowała z TV Polonia. Do marca 2010 prowadziła główne wydanie Wiadomości.