Przed wieczerzą wigilijną metropolita łódzki złożył wiernym życzenia; umieszczono je na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej.

"Niech to spotkanie przy stole będzie prawdziwie rodzinne, ciepłe i niech prowadzi wszystkich do odkrycia źródła tej radości. A ono tkwi w tym, który dla nas ludzi, dla naszego zbawienia zstąpił z nieba i stał się człowiekiem" - powiedział hierarcha.

Reklama

Metropolita łódzki ma nadzieję, że Jezus Chrystus zjednoczy wszystkich, którzy zgromadzą się przy świątecznych stołach. Życzy także, aby święta były prawdziwie przeżyte po chrześcijańsku. "I dały jak najwięcej światła i mocy do rozwiązywania wszystkich swoich problemów osobistych, rodzinnych, społecznych także w nadchodzącym nowym roku 2011" - powiedział abp Ziółek.

Drewniana szopka bożonarodzeniowa stanęła na placu katedralnym im. Jana Pawła II już po raz czternasty. Podobnie jak w ub. roku - ma kształt ryby. W stajence, w ocieplanej zagrodzie, zamieszkały zwierzęta - to oślica Patrycja i dwie owce, które przyjechały z łódzkiego ZOO. W tym roku nie będzie wielbłąda, którego można było podziwiać przez dwa ostatnie lata.

Obok zwierząt w szopce stanęły także nowe, wyrzeźbione w drewnie figury Świętej Rodziny.

Szacuje się, że - podobnie jak w poprzednich latach - w okresie świątecznym szopkę zobaczą tysiące mieszkańców Łodzi. Będzie można ją można oglądać do 6 stycznia - Święta Trzech Króli.