Pomorskie

Na Pomorzu są też trudne warunki jazdy. W wielu miejscach pada śnieg i wieje wiatr. Jak zapewniła PAP dyżurna Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, Irena Jędrzejczak, drogi wojewódzkie są przejezdne. "Na wielu odcinkach nawierzchnia może być jednak biała lub pokryta warstwą zajeżdżonego śniegu, miejscami występuje też gołoledź, zwłaszcza w powiecie sztumskim" - poinformowała.

Śląskie

Padający mokry śnieg i opadająca powoli temperatura utrudniły w sobotę jazdę na drogach woj. śląskiego. Nawet na głównych trasach utrzymuje się warstwa zamarzającego wilgotnego śniegu lub błota pośniegowego, w wielu miejscach nawierzchnia jest oblodzona.

To skutek opadów i temperatury, która w nocy wahała się w okolicach zera, nieco podniosła się rano, a w południe znowu zaczęła spadać do wartości ujemnych. Padające falami mżawka, mokry śnieg i śnieg zaczęły zamarzać, znacznie ograniczając przyczepność nawierzchni dróg. Nieliczni kierowcy jadący najczęściej pustymi drogami często wpadają w niewielkie poślizgi.

Jak poinformowała PAP oficer dyżurna stanowiska kierowania ruchem śląskiej drogówki, od północy na drogach nie było żadnego wypadku, a policjanci wezwani byli tylko do kilkunastu kolizji. To jednak raczej konsekwencja bardzo małego ruchu niż większej niż zwykle dyscypliny kierowców. Mimo śliskich dróg nadal niektórzy przekraczają dozwolone prędkości, a do południa w sobotę śląscy policjanci zatrzymali 14 pijanych kierujących.


Lubuskie

Po opadach śniegu, które nadal występują w woj. lubuskim, pogorszyły się warunki jazdy. Główne trasy są przejezdne, ale jest na nich ślisko - pokrywa je warstwa zajeżdżonego śniegu lub błoto pośniegowe. Dyżurny Punktu Informacji Drogowej w Zielonej Górze poinformował PAP, że na trasach krajowych pracuje obecnie 41 pługów i piaskarek.

Błoto pośniegowe jest na drogach nr 2, 3, 29 i 32. Na pozostałych znajduje się cienka warstwa zajeżdżonego śniegu, w tym również na odcinku "trójki" w rejonie Gorzowa. Białe są wszystkie drogi wojewódzkie - wynika z komunikatu Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. Zalega na nich cienka warstwa, a na wielu z nich są koleiny i zaspy.Jak podał PAP dyżurny lubuskiej policji, drogi są białe, ale przejezdne.

Zgodnie z prognozami, w sobotę śnieg będzie padał do połowy dnia. Potem ma przestać prószyć, ale za to zrobi się zimniej. Po dwóch dniach lekkiej odwilży do regionu wrócą mrozy. W sobotę wieczorem temperatura spadnie do minus siedmiu stopni Celsjusza, w niedzielę będzie jeszcze zimniej, zapowiadane minimum to minus 15 stopni.