Dziennik Gazeta Prawana logo

Zarzuty za smierć "Człowieka" dla czterech osób

12 kwietnia 2011, 12:56
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Zarzuty za smierć "Człowieka" dla czterech osób
Shutterstock
Zarzuty śmiertelnego pobicia Tomasza C., ps. Człowiek, na krakowskim os. Kurdwanów postawiła krakowska prokuratura czterem mężczyznom, zatrzymanym przez policjantów z wydziału kryminalnego małopolskiej policji i krakowskiego CBŚ.

Mężczyźni zostali zatrzymani w niedzielę na polecenie Prokuratury Okręgowej.

"Osobom tym postawiono m.in. zarzuty pobicia, którego następstwem była śmierć pokrzywdzonego. Zostały one przesłuchane i wykonano z nimi czynności procesowe" - powiedziała we wtorek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskami o aresztowanie wszystkich podejrzanych na trzy miesiące.

Ze względu na dobro postępowania prokuratura nie udziela informacji na temat wyjaśnień podejrzanych i bliższych szczegółów sprawy.

Jak informuje prokuratura, prowadzone są dalsze czynności mające na celu ustalenie pozostałych uczestników śmiertelnego pobicia. Podejrzanym grożą kary pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Do napadu doszło 17 stycznia 2011 r. w okolicach ul. Wysłouchów na osiedlu Kurdwanów w Krakowie. Na Tomasza C. ok. godziny 10 czekało kilkanaście osób, które przyjechały samochodami. Gdy 30-latek nadjechał autem, napastnicy ruszyli za nim w pościg. Podczas ucieczki Tomasz C. stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w budynek. Wtedy zamaskowani napastnicy zadali mu nożami, pałkami i maczetami kilkadziesiąt ciosów, w wyniku których mężczyzna zmarł wkrótce po przewiezieniu do szpitala.

Po napadzie na Tomasza C. zatrzymano siedem osób. Nikomu jednak nie przedstawiono wtedy zarzutów.

Według początkowo podawanych przez policję informacji, tłem ataku mogły być porachunki krakowskich pseudokibiców, ponieważ zaatakowany mężczyzna był związany z pseudokibicami Cracovii. Z przesłuchań wyłoniła się jednak inna możliwa wersja, że atak może się wiązać z porachunkami między grupami przestępczymi handlującymi narkotykami.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj