Do zatrzymań doszło na terenie powiatu wołomińskiego nieopodal Warszawy. "Grupa miała na swoim koncie obrót narkotykami na dużą skalę"- powiedział w poniedziałek PAP rzecznik komendanta stołecznego policji podinsp. Maciej Karczyński.

Reklama

Z policyjnych materiałów wynika, że grupa działała od 2008 roku, a zatrzymani jej członkowie wprowadzili na rynek znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli u przestępców około 30 telefonów komórkowych, ponad 140 tys. zł oraz trzy pistolety.

Dodatkowo na terenie posesji jednego z zatrzymanych funkcjonariusze ujawnili hodowlę konopi indyjskich w specjalnym do tego przeznaczonym namiocie.

Wobec 35-letniego Grzegorza K. ps. "Małpa" i 28-letniego Rafała R. ps. "Suchy" sąd w Wołominie zdecydował o trzymiesięcznym areszcie. 34-letnia Aneta K. , 21-letnia Aleksandra F. i 32-letni Cezary R. zostali objęci policyjnymi dozorami. Ostatni z zatrzymanych 32-letni Paweł Ć. ps. "Burak" po przedstawieniu zarzutów został zwolniony.

Jak ustalili policjanci, zatrzymani "Małpa", "Cinek", "Suchy" i "Burak" już wcześniej byli notowani i zatrzymywani w związku z handlem środkami odurzającymi, oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

35-letni Grzegorz K. odsiadywali również wyroki m.in. za przestępstwa narkotykowe. W chwili zatrzymani przebywał na warunkowym zwolnieniu. "W rozbitej na terenie Wołomina i okolic grupie zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających pełnił funkcje kierowniczą" - powiedział rzecznik KSP.