Podejrzany o dokonanie tej zbrodni 64-letni mężczyzna - po przedstawieniu mu zarzutów - składał w poniedziałek wyjaśnienia w prokuraturze. Nie przyznał się do winy. Za zabójstwo, gwałt na małoletniej i zbezczeszczenie zwłok Bogusławowi G. grozi dożywocie.

Reklama

Jeszcze tego samego dnia prokurator ma wystąpić do sądu o aresztowanie podejrzanego. "Zostanie też przebadany przez biegłego psychiatrę. To rutynowe badanie w takich przypadkach" - powiedziała PAP zastępca prokuratora rejonowego w Elblągu Jolanta Rudzińska.

Jak ustaliła policja 15-letnia uczennica gimnazjum spod Pasłęka została uduszona w piątek po południu przy leśnej drodze, którą wracała ze szkoły do domu. Rodzina, zaniepokojona długą nieobecnością Eweliny, rozpoczęła poszukiwania na własną rękę. Najpierw natrafiono na leżącą przy drodze torebkę należącą do nastolatki, a wkrótce potem ojciec odnalazł w lesie ciało córki. Od piątku rodzina znajduje się pod opieką policyjnego psychologa.

Do wyjaśnienia tej tragedii policja powołała specjalny zespół śledczy, złożony z funkcjonariuszy z Pasłęka, Elbląga i Olsztyna. Przez całą piątkową noc pod nadzorem prokuratora zabezpieczano ślady w miejscu zbrodni. Użyto też psów tropiących. W sobotę po południu zatrzymano domniemanego sprawcę, mieszkańca gminy Zalewo.