Jak poinformowała w piątek PAP Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji, do policjantów z Wołomina dotarła informacja, że na jednym z portali aukcyjnych sprzedawane są podróbki perfum i odzieży.

Reklama

Okazało się, że towar po "bardzo atrakcyjnych" cenach oferuje 25-letni Sebestian K. Posługiwał się przy tym kilkoma nick-ami. "Policjanci pojechali do mieszkania mężczyzny. Znaleźli tam m.in. pudełka z perfumami i odzież z podrobionymi markami różnych znanych firm. Większość z tych przedmiotów była już wystawiona do sprzedaży" - zaznaczyła Adamus.

Wśród podróbek były m.in. sportowe rzeczy i perfumy ekskluzywnych marek. Funkcjonariusze ustalili, że 25-latek mógł oszukać blisko 60 osób. "Postawiono mu zarzuty łamania ustawy o prawie własności przemysłowej oraz czerpania korzyści majątkowej, doprowadzając inne osoby do niekorzystnego rozporządzania mieniem poprzez wprowadzanie ich w błąd co do autentyczności oferowanych do sprzedaży towarów. Grozi za to do ośmiu lat więzienia" - dodała Adamus.

Policja ustalają teraz kolejne ofiary oszusta i apelują o ostrożność do osób, które kupują poprzez internet tego typu przedmioty. "Oszuści chętnie korzystają z internetu. Niestety zdarza się, że oferowany towar jest podrabiany. Nasz niepokój powinna w takich sytuacjach wzbudzać np. niska cena" - zaznaczyła Adamus. Policjanci doradzają by w takich sytuacjach korzystać ze sprawdzonych źródeł lub kupować w sklepach i hurtowniach, które także prowadzą sprzedaż internetową.