Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i południowo-wschodnia są w zasięgu wyżu z centrum nad zachodnią Rosją. Pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem licznych układów niskiego ciśnienia. Polska znajduje się na skraju niżu znad krajów Beneluksu, jedynie krańce wschodnie pozostają pod wpływem wyżu. Z południowego zachodu napływa gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadało.

W piątek na północy i północnym-wschodzie kraju zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe lub umiarkowane, miejscami (głównie na południu i wschodzie) duże i po południu lokalnie przelotne opady deszczu oraz burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadu w burzach od 15 do 25 mm. Temp. maks. od 27 st. na północnym wschodzie do 33 st. na południowym zachodzie, w rejonie Zatoki Gdańskiej chłodniej - około 25 st. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe lub umiarkowane, jedynie na południu kraju początkowo miejscami zachmurzenie duże i możliwe zanikające przelotne opady deszczu oraz burze. Temp. min.: na północnym wschodzie 15-17 st., na pozostałym obszarze 18-21 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-wschodni i południowy.

W sobotę na wschodzie kraju zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe lub umiarkowane od zachodu wzrastające do dużego i przemieszczające się z zachodu na wschód przelotne opady deszczu oraz burze, miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadu w burzach 20-35 mm. Temp. maks.: na zachodzie kraju 21-26 st., na pozostałym obszarze 28-32 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-wschodni i południowy, na zachodzie kraju skręcający na kierunki zachodnie. W rejonach burz wiatr silny i porywisty, w porywach do 80 km/h.

W Warszawie w piątek zachmurzenie małe. Po południu niewielka możliwość wzrostu zachmurzenia do dużego i wystąpienia przelotnych opadów deszczu oraz burzy. Temp. maks. 28 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni, w przypadku burzy będzie porywisty. W nocy zachmurzenie małe. Temp. min. 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Możliwość burzy, również z gradem. Temp. maks. 31 st. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni, w przypadku burzy możliwe gwałtowniejsze porywy, do 75 km/h.