Dziennik Gazeta Prawana logo

14-latek ukradł tablicę "Ofiarom Smoleńska 2010"

15 września 2011, 12:44
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
14-latek ukradł tablicę "Ofiarom Smoleńska 2010"
Shutterstock
Policjanci z Elbląga zatrzymali 14-latka, który z ukradł z miejscowego cmentarza tablicę poświęconą "Ofiarom Smoleńska 2010" i przymocowany do niej krzyż - poinformowała w czwartek PAP policja.

Oficer prasowy elbląskiej policji Jakub Sawicki poinformował PAP, że 14-latek dokonywał kradzieży na cmentarzu przy ul. Agrykola na przełomie czerwca i lipca. "Jego łupem padały litery ozdobne, figurki mosiężne, a nawet tablica pamiątkowa +Ofiarom Smoleńska 2010+ wykonana z granitu i ufundowana przez prywatną osobę" - poinformował Sawicki.

Jak dodał, chłopak w trakcie przesłuchania przyznał się do kradzieży i wskazał swojego 35-letniego wspólnika (jest aresztowany za rozbój-PAP).

Policji nie udało się odzyskać tzw. tablicy smoleńskiej. "Będziemy jej dalej szukać" - zapewnił Sawicki.

14-latek odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj