Przedostatni dzień roku (piątek 30 grudnia) będzie pochmurny. Miejscami spadnie śnieg, a na zachodzie deszcz ze śniegiem i deszcz. Wysoko w górach pojawi się śnieg. Może go tam napadać od 10 do 15 cm, a na nizinach - od 2 do 4 cm.

Reklama

Będzie chłodno. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C na wschodzie i w centrum do 3-4 st. C na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr będzie umiarkowany, okresowo dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach w porywach może osiągać nawet 90 km/h.

Sylwester (sobota 31 grudnia) zapowiada się pogodnie tylko na zachodzie. W pozostałej części kraju będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresowo można się spodziewać opadów śniegu. Lokalnie we wschodniej połowie kraju może spaść od 3 do 6 cm świeżego puchu, w górach - od 10 do 15 cm.

Temperatura maksymalna w sobotę wyniesie od 0 st. C na wschodzie i w centrum - do 2 st. C na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

Sylwestrowa noc (z soboty na niedzielę) zapowiada się pogodnie, tylko na zachodnich krańcach Polski nad ranem zachmurzenie wzrośnie i może padać deszcz ze śniegiem. Będzie zimno - od minus 6 st. C na wschodzie, minus 4 st. C w centrum do 0 st. C na zachodzie.

Reklama

W Nowy Rok będzie pochmurno i ślisko. Mieszkańców województw zachodnich od rana czekają opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź. We wschodniej i południowej części Polski najpierw spadnie trochę śniegu, później pojawi się deszcz ze śniegiem i marznący deszcz, również powodujący gołoledź.

Na wschodzie będzie dość chłodno. Temperatura maksymalna wyniesie tam 0 st. C, a 3 stopnie - w centrum. Na zachodzie ociepli się i temperatura może wzrosnąć do 7 st. C.