Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę. W tym roku orkiestra gra dla wcześniaków i kobiet ciężarnych z cukrzycą. Za pieniądze zebrane do puszek i podczas licytacji zostaną kupione pompy insulinowe oraz urządzenia do ratowania życia wcześniaków.

Reklama

Ponad 1000 żołnierzy oraz pracowników Wojsk Lądowych pomoże w organizacji, jak również sprawnym przeprowadzeniu koncertów i licytacji. Ponad 40 jednostek wojskowych zaangażuje się w działania, które umożliwią bezpieczne prowadzenie koncertów, logistyczne i organizacyjne wsparcie orkiestrowych sztabów oraz atrakcyjną oprawę.

Według Szulejki żołnierze i pracownicy Wojsk Lądowych zadbają o przygotowanie posiłków regeneracyjnych oraz ciepłych napojów dla wolontariuszy i uczestników koncertów w 20 punktach. W tym celu będą wykorzystane kuchnie polowe, namioty wojskowe, nagrzewnice, samochody ciężarowe.

Przy okazji Wojska Lądowe zaprezentują sprzęt wojskowy. Można będzie zobaczyć kołowy transporter opancerzony Rosomak, czołg Leopard 2A4, zestawy przeciwlotnicze, pojazdy HMMWV, sprzęt saperski, armato haubicę samobieżną Dana oraz wyrzutnię rakietową Langusta. Żołnierze zaprezentują też urządzenia treningowe, symulatory, sprzęt spadochronowy, broń strzelecką oraz wyposażenie osobiste

Ponadto Wojska Lądowe wystawiły liczne atrakcje na aukcje internetowe, m.in. pobyt w jednostkach wojskowych i na poligonach, pamiątki, symbole oraz przedmioty związane z wojskiem.