Apel biskupa polowego WP został zamieszczony na stronie internetowej Ordynariatu Polowego.

Reklama

W przesłaniu bp Guzdek złożył kondolencje rodzinom ofiar katastrofy. Podziękował też służbom zaangażowanym w niesienie pomocy oraz mieszkańcom okolicznych miejscowości, którzy jako pierwsi pospieszyli z pomocą.

Konieczność ratowania życia i zdrowia poszkodowanym pobudziła wielu do poświęcenia, nie bacząc na ofiarowany czas i okazany wysiłek. Proszę, aby Bóg nagrodził każdy odruch dobroci ludzkiego serca zgodnie ze słowami Chrystusa: "Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" - napisał biskup Guzdek w przesłaniu.

Hierarcha zwrócił się też do wiernych z apelem o włączenie się w prowadzoną przez Ordynariat Polowy akcję oddawania krwi. Proszę o dar modlitwy, a także o dar krwi, która będzie potrzebna rannym. Ufam, że kolejni wierni dołączą do akcji prowadzonej przez Caritas Ordynariatu Polowego +Podaruj kroplę miłości+ i ofiarują dla poszkodowanych swoją krew - zaapelował bp Guzdek.

Biskup polowy poinformował też, że wśród ofiar sobotniej katastrofy jest st. szer. Sylwester Gawroński, który pełnił służbę w Pułku Ochrony w Warszawie.

Reklama

W sobotę wieczorem w pobliżu Szczekocin koło Zawiercia zderzyły się czołowo pociągi TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wschodnia - Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka poruszał się pociąg Przemyśl-Warszawa. Zginęło 16 osób, a 57 zostało rannych.