Prokuratura Okręgowa w Gorzowie opublikowała w czwartek nagrania z kamer, które utrwaliły wizerunek podejrzanego w pobliżu miejsca przestępstwa i w oddalonym o kilka kilometrów sklepie.

Reklama

Do gwałtu doszło 9 stycznia, między godziną 18.47 a 19.30. Przy ulicy Rzecznej w gorzowskiej dzielnicy Wieprzyce, w okolicy wału przeciwpowodziowego, 16-latka została zaatakowana przez idącego za nią mężczyznę, który brutalnie ją zgwałcił i poranił nożem. Dziewczyna trafiła do szpitala.

http://www.youtube.com/watch?v=A1h1-Lc6Tlo

O tym, iż sprawca działał z premedytacją świadczy też fakt, że nożem pokłuł oczy pokrzywdzonej licząc na to, że go nie rozpozna - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Domarecki.

Podczas czterech miesięcy śledztwa prokuratorzy i policjanci przesłuchali około 150 świadków, zabrali wiele dowodów, jednak nadal nie udało się ustalić tożsamości podejrzanego.

Reklama

Mamy nadzieję, że dzięki publikacji nagrań monitoringu ktoś rozpozna tego mężczyznę. Jego twarz nie jest wyraźnie widoczna, ale ludzie znający podejrzanego bez problemu powinni go rozpoznać - powiedział Domarecki.

Reklama

http://www.youtube.com/watch?v=t5U6X10eNpY

Według podanego rysopisu i zdjęć z monitoringu sprawca ma ok. 175 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, ma wysportowaną sylwetkę, uszy przystające do głowy, twarz pociągłą. W dniu przestępstwa miał krótkie włosy i jednodniowy zarost.

Nagrania pochodzą z kamer na przejeździe kolejowym w Wieprzycach (w jego pobliżu doszło do gwałtu) oraz w sklepie Biedronka w pobliskim Jeninie.

Na materiale filmowym z przejścia kolejowego widać mężczyznę w momencie, w którym podąża za przypadkową kobietą. Sprawca najprawdopodobniej dostał się później do Jenina korzystając z autobusu linii 106. Śledczy nie wykluczają jednak, że mógł przemieszczać się własnym pojazdem albo skorzystać z pomocy przypadkowego kierowcy.

Wszelkie informacje mogące pomóc w ujęciu przestępcy można przekazywać pod nr telefonu: 95 738 25 19.

Sprawcy tego przestępstwa grozi od pięciu do 15 lat więzienia.