Jezdnia wschodnia ul. Towarowej jest otwarta dla ruchu.

Reklama

Jak powiedział PAP rzecznik głównego wykonawcy AGP Metro Polska Mateusz Witczyński, w niedzielę pracownicy budowy zauważyli przeciek piany, która jest wstrzykiwana w grunt przez maszynę drążącą.

Okazało się, że ta piana przez otwór po wierceniach do badań gruntu przedostaje się do nieczynnego kanału teletechnicznego. Zamknięta została część ulicy. Podczas prób obciążeniowych, kiedy ciężki sprzęt wykonywał manewry na tym odcinku drogi, część jezdni zapadła się - powiedział.

Zaznaczył, że jezdnia zapadła się nie w tym miejscu, w którym nastąpił przeciek piany, co oznacza, że w tym rejonie wadliwa może być podbudowa drogi.

Witczyński nie potrafił powiedzieć, kiedy droga zostanie naprawiona. Teraz trzeba na tym terenie wykonać wiercenia, które pokażą, czy tam są jeszcze jakieś pustki. Te pustki ewentualnie będziemy uzupełniać - powiedział.

Kursujące ul. Towarową autobusy zostały skierowane na trasy objazdowe. Autobusy linii 159 w kierunku pętli na Siekierkach od skrzyżowania ul. Grzybowskiej z ul. Towarową jeżdżą ulicami: Grzybowską, Żelazną i Al. Jerozolimskimi do Pl. Zawiszy (i dalej po trasie podstawowej). Tą samą trasą kursują autobusy linii 422, jadące w kierunku pętli "Branickiego".