Kapitan Wrona zasłynął tym, że w listopadzie 2011 roku wylądował awaryjnie boeingiem 767 bez podwozia na lotnisku w Warszawie. Na pokładzie było 220 pasażerów i 11 członków załogi; nikt nie został ranny. Kpt. Wrona swoją przygodę z lotnictwem rozpoczął w latach 70. w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej. Od ponad 30 lat jest pilotem szybowcowym. Samoloty pasażerskie zaczął pilotować w latach 90.

Reklama

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbywają się co roku na Przystanku Woodstock spotkania z wybitnymi postaciami świata kultury, polityki, sportu oraz warsztaty artystyczne. Tegorocznymi gośćmi akademii będą też m.in.: dziennikarze Janina Paradowska i Bogusław Wołoszański, bp Tadeusz Pieronek, były trener piłkarskiej reprezentacji Polski Andrzej Strejlau, założyciel i prezes Klubu Gaja Jacek Bożek, żeglarz Roman Paszke i gen. Waldemar Skrzypczak.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzyki pop. Od 9 lat impreza odbywa się w Kostrzynie nad Odrą. W tym roku na dwóch scenach zaprezentuje się ok. 60 wykonawców z Polski i zagranicy.

"Trwa teraz budowa infrastruktury festiwalowej. Przygotowania przebiegają bardzo dobrze. Na miejscu pracują wolontariusze pokojowego patrolu" - powiedział PAP Krzysztof Dobies, rzecznik Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która organizuje imprezę, by w ten sposób podziękować ludziom wspierającym organizowany co roku zimą finał WOŚP. (PAP Life)

mrd/ hes/ tom/