Przyjazd z prezydentem Gauckiem do Kostrzyna nad Odrą, gdzie organizowany jest Przystanek Woodstock, był wspólnym pomysłem, aby spotkać się z młodzieżą polską i niemiecką tam, gdzie jest jej najwięcej i gdzie jest najfajniejsza - przyznał Bronisław Komorowski. - To jest tu - dodał prezydent Polski.

Reklama

Joachim Gauck zapewnił, że dobrze wie, czym jest Przystanek Woodstock i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. - To jest wspaniały facet. To kojarzę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, to nazwisko właśnie - powiedział prezydent Niemiec o Jerzym Owsiaku.

Wcześniej prezydenci spotkali się w niemieckim Kűstrin-Kietz. Na spotkaniu byli obecni także przedstawiciele lokalnych samorządów z obu krajów oraz marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

O godz. 15.00 Bronisław Komorowski i Joachim Gauck wezmą udział w oficjalnym otwarciu festiwalu.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzyki rockowej. Od dziewięciu lat impreza odbywa się w Kostrzynie nad Odrą. W tym roku zaprezentuje się ok. 60 wykonawców z Polski i zagranicy.

Reklama

Z danych Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody lubuskiego wynika, że w rano na festiwalowym polu było 150 tysięcy osób.