Ponad 30 osób zostało poszkodowanych w kolizji trzech tramwajów oraz w wypadku samochodu osobowego i pieszego, do których doszło we wtorek po południu na rondzie Radosława w Warszawie - podała policja. 9 osób trafiło do szpitala. Według asp. Roberta Opasa z Komendy Stołecznej Policji, na stołecznym rondzie doszło do potrącenia pieszego przez kierującą samochodem osobowym. Niedługo potem tramwaj linii 16 najechał na stojące przed rondem w kierunku Żoliborza tramwaje nr 17 i 35.

Reklama

"9 osób z tramwaju - w tym jedno dziecko oraz jeden z motorniczych - trafili do szpitala. Ponad 20 osobom pogotowie udzieliło pomocy na miejscu zdarzenia. Przebywającym w szpitalu nie grozi utrata życia" - poinformował asp. Opas. W związku z kolizjami, w okolicach ronda Radosława występują utrudnienia w ruchu kołowym i tramwajowym w kierunku Żoliborza. Na miejsce przyjechało sześć karetek, wszyscy ranni zostali rozwiezieni do warszawskich szpitali. Tramwaje z al. Jana Pawła II kierowane są w Stawki i dalej na wiadukt na Andersa.

Policja wyjaśnia przyczyny kolizji. Wiadomo już, że kierujący tramwajami i samochodem, który potrącił pieszego, byli trzeźwi.