Zgodę na publikację wizerunków tych osób wyraziła Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście - powiedział PAP rzecznik komendanta stołecznego policji asp. Mariusz Mrozek. Wydział dochodzeniowo-śledczy KSP prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie udziału w zbiegowisku 11 listopada. Jego uczestnicy dopuścili się gwałtownego zamachu na osoby i mienie - powiedział Mrozek.

Reklama
policja.pl
policja.pl
policja.pl

Zaapelował, aby osoby, które rozpoznają mężczyzn widniejących na zdjęciach, skontaktowały się policją, dzwoniąc na numer 22 603 65 83 lub 997.

W niedzielę podczas Marszu Niepodległości zorganizowanego m.in. przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny na ul. Marszałkowskiej przy Żurawiej, w stronę policji poleciały race, petardy, kamienie, kostki brukowe, kosze na śmieci i butelki. Policja użyła broni gładkolufowej i miotaczy gazu pieprzowego.

Rannych zostało 22 funkcjonariuszy, trzech trafiło do szpitala. Pogotowie udzieliło pomocy 16 innym osobom. Zatrzymano 176 osoby, 21 pozostaje w areszcie, są podejrzewane m.in. o niszczenie mienia czy atak na funkcjonariuszy.

W poniedziałek prokuratura postawiła 7 osobom zarzuty czynnej napaści na policjantów. Sądy zaczęły rozpatrywać pierwsze sprawy w trybie przyspieszonym.

To kolejny taki przypadek w ostatnich miesiącach, gdy policja publikuje wizerunki chuliganów i pseudokibiców. Na początku listopada Komenda Stołeczna Policji opublikowała na swoich stronach internetowych zdjęcia 10 mężczyzn uczestniczących 12 czerwca w ulicznych burdach przed meczem Polska-Rosja, rozgrywanym w ramach Euro 2012. Po zajściach przed, w trakcie i po meczu zatrzymano w sumie 184 osoby. Pod koniec maja policja upubliczniła zdjęcia 30 warszawskich pseudokibiców, podejrzewanych o udział w zamieszkach na bydgoskim stadionie Zawiszy 3 maja.

Wcześniej galerię zdjęć 51 pseudokibiców z Wielkopolski opublikowano na stronie internetowej wielkopolskiej policji. Zgodę na publikację wydała Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ prowadząca śledztwo w sprawie zajść na stadionie podczas piłkarskiego finału Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Lechem Poznań.