Frycz, wobec którego sąd złagodził wyrok, zmniejszając wymiar kary więzienia w zawieszeniu z roku i trzech miesięcy do roku, a także ograniczając liczbę godzin prac społecznych do przepracowania, triumfuje. Sąd Apelacyjny w Łodzi umorzył bowiem zarzut dotyczący znieważenia prezydenta na blogu Antykomor.pl.

Reklama

Twórca strony stwierdza, że orzeczenie jest dowodem na to, że sprawa powinna się zakończyć na etapie postępowania przygotowawczego. Oto dziś okazuje się, że (...) karanie mnie za agregowanie publicznie dostępnych treści mogłoby wywołać tak zwany "efekt mrożący" - ludzie w Polsce nie wiedzieliby jakie materiały mieszczą się w normie, a które nie - rodziłoby to w obywatelach uzasadnioną obawę o stan wolności słowa i dozwolone formy krytyki - napisał w oświadczeniu Frycz.

Twórca strony Antykomor.pl podkreśla, że jego sukces - bo tak pisze o orzeczeniu sądu - ma wielu ojców. Frycz dziękuję reprezentującemu go prawnikowi, a jednocześnie posłowi PiS, Bartoszowi Kownackiemu, a także europosłowi Zbigniewowi Ziobrze.

Myślę, że warto było walczyć konsekwentnie do końca i nie poddawać się mimo wszelkich przeciwności losu (głównie decyzji Prokuratury i Sądu w Piotrkowie Trybunalskim) - pisze Frycz.