Najwięcej awarii jest na Mazowszu, gdzie bez prądu jest ponad 81 tysięcy odbiorców. Największe problemy mają mieszkańcy Mińska Mazowieckiego, gdzie świąteczny atak zimy pozbawił energii elektrycznej ponad 21 tysięcy gospodarstw domowych - wyjaśnia Emilia Wieremczuk z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Źle wygląda sytuacja w Sokołowie Podlaskim, gdzie bez prądu jest ponad 18 tysięcy oraz w Konstancinie. Awaria dotknęła tam ponad 10 tysięcy odbiorców.

Reklama

W województwie podlaskim najgorzej jest w okolicach Białegostoku i Łomży. W sumie bez prądu jest tam około 21 tysięcy odbiorców. Awarie są usuwane. Na razie trudno jednak określić kiedy prąd wróci do mieszkań. W wielu miejscach trudno dojechać do uszkodzonych linii z powodu dużego śniegu.

Dziś również można się spodziewać opadów śniegu. Nie padać ma tylko w województwie świętokrzyskim.

Śnieg mocno utrudni powroty ze świąt. Co prawda według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wszystkie drogi krajowe są przejezdne, ale miejscami występuje błoto pośniegowe. Na szosach pracuje ponad 1100 pługów i piaskarek. Kierowcy powinni szczególnie uważać na śliską nawierzchnię.