Remonty, modernizacje i ograniczenia. To będzie bardzo trudny rok dla transportu szynowego. Koleje Mazowieckie jako pierwsze ogłosiły zimowy rozkład jazdy. Wejdzie on w życie 15 grudnia. Nie ma w nim dobrych informacji dla osób, które korzystają z linii skierniewickiej. Modernizacja kilku odcinków spowoduje duże utrudnienia. Piotr Kozłowski z Kolei Mazowieckich mówi, że rozkład będzie się zmieniał bardzo często.

Od połowy grudnia do pierwszego lutego pociągi na odcinku Grodzisk Mazowiecki - Żyrardów będą jeździły po jednym torze. Teraz tą trasą jeździ 60 pociągów na dobę. W nowych rozkładzie ta liczba zmniejszy się do 44. Wiceprezes Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda zadeklarował, że przewoźnicy korzystający z remontowanej linii także w przyszłym roku będą wzajemnie honorować swoje bilety. Dziś umowa dotyczy Kolei Mazowieckich, PKP Intercity i WKD. Trwają rozmowy o przedłużeniu porozumienia do końca stycznia przyszłego roku.

Nowością jest fakt, że w połowie grudnia, w pociągach kursujących na lotnisko Chopina w Warszawie, pojawią się kasowniki. Dzięki temu osoby, które kupią bilet komunikacji miejskiej, nie będą go już musiały aktywować u konduktorów.