Nie odcinamy się od niego, on przyniósł bardzo ciekawą ekspertyzę. Jeśli te doniesienia okażą się prawdziwe, to od strony moralnej będzie to dla nas sprawa przykra - mówił w TVN24 nowy rzecznik PiS, Andrzej Duda. Nie zgadza się jednak ze stwierdzeniami, że przeszłość profesora ma wpływ na wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Patrząc od strony wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, jeśli jego ekspertyza jest rzetelna, to nie ma nic wspólnego z jego przeszłością - dodał.

Rzecznik PiS bronił też posła Stanisława Piotrowicza. Rozmawiałem z panem posłem Piotrowiczem, sprawa jest poważna. Nie mam powodów nie wierzyć w jego słowa. Moim zdaniem pan poseł Piotrowicz jest czysty - zauważył Duda.

Tomasz Sekielski na antenie TVP1 zarzucił Piotrowiczowi oskarżanie opozycjonistów. Antoni Pikul, działacz Solidarności z Jasła twierdzi, że poseł PiS w trybie doraźnym i bez dowodów przygotował akt oskarżenia. Parlamentarzysta PiS bronił się najpierw, że podpis wydrukowano, a potem robił wszystko, by pomóc opozycjoniście. Zadawałem mu takie pytania, które ułatwiały obronę - stwierdził.