Chodzi głównie o krajowe połączenia między Warszawą a Poznaniem, Gdańskiem, Wrocławiem i Szczecinem. Anulowane także są połączenia międzynarodowe na trasie Warszawa - Frankfurt, Warszawa - Amsterdam - Warszawa, Gdańsk - Frankfurt - Gdańsk. Skreślono także loty z Wrocławia do Monachium i do Frankfurtu. Pasażerowie PLL LOT są proszeni o bieżące monitowanie statusu swoich rejsów.

Reklama

LOT informuje, że odwołany też został rejs z Chicago do Warszawy z powodu uszkodzenia spoilera dreamlinera. Przyczyną był bardzo silny wiatr. Samolot leciał wcześniej do Chicago w ekstremalnych warunkach pogodowych. Dziesięć godzin pod bardzo silny wiatr, stąd uszkodzenie spoilera - tłumaczy rzeczniczka LOT-u Barbara Pijanowska-Kuras.

Warunki atmosferyczne na lotniskach w Polsce i Europie są bardzo trudne i z pewnością będą zmieniać się w ciągu dnia.

Informacje o zmianach rezerwacji pasażerowie mogą uzyskać w biurze przedstawiciela PLL LOT na lotniskach. W sprawach związanych z rezerwacją biletu LOT prosi o kontakt z Call Center pod numerami telefonów: 0 801 703 703 (dla telefonów stacjonarnych) i 22 577 99 52 (dla telefonów komórkowych).

Modlin przekierowuje samoloty

Pasażerowie korzystający z portu w Modlinie muszą się liczyć z możliwymi utrudnieniami. Huraganowy wiatr spowodował, że dwa loty trzeba było przekierować do Warszawy i jeden do Bydgoszczy.

Rzeczniczka lotniska Magdalena Bojarska tłumaczy, że wszystko zależy od pogody, która bardzo dynamicznie się zmienia, oraz od kapitana samolotu. To podejmuje decyzję, czy warunki pozwalają mu wylądować w porcie docelowym, czy też samolot musi zostać przekierowany na inne lotnisko.

Przedstawiciele portu zapewniają, że pasażerowie są na bieżąco informowani o zmianach. Informacje na stronie internetowej lotniska są na bieżąco aktualizowane.

Lotnisko nie wstrzymuje pracy, ale osoby, które dziś odlatują z Modlina muszą się liczyć z możliwymi opóźnieniami bądź przekierowaniami. Najczęściej samoloty są przekierowywane do warszawskiego portu Chopina. Pasażerowie są przewożeni w takich przypadkach do stolicy lub oczekują na samolot, który "na pusto" przyleci po nich z Warszawy.