Fakty są następujące. Jerzy Owsiak przeznacza 34 miliony na sprzęt, z 50 które zbiera. Budżet NFZ wynosi 68 miliardów złotych, czyli dwa tysiące razy więcej. NFZ wydaje w ciągu jednej godziny na zdrowie tyle, co WOŚP przez cały rok. Jeżeli ktoś chce dobrze życzyć polskim pacjentom, to najmniejsza decyzja wojewódzkiego szefa NFZ jest ważniejsza - mówił w audycji 7 Dzień Tygodnia na antenie Radia ZET, Jacek Kurski. Zdaniem polityka Solidarnej Polski, WOŚP jest tylko przykryciem, pod którym skrywa się groźna ideologia. Mi przesłanie „róbta co chceta” nie odpowiada, nie zgadzam się z tą ideologią - dodał.

Reklama

Adam Hofman bronił z kolei posłanki Pawłowicz, która apelowała, by nie dawać pieniędzy, by nie służyły one demoralizacji dzieci i młodzieży. Rzecznik PiS chce ustanowić specjalny "dzień charytatywności", który zastąpiłby WOŚP. Przyznał jednak, że nie zabrania swym dzieciom dawania pieniędzy Owsiakowi.

Przeciwnego z byli politycy koalicji i lewicowej opozycji. To jest nasz skarb narodowy. Możemy się tym chwalić na cały świat, tak jak się chwalimy Wałęsą - mówił Andrzej Rozenek. Nikt nie ma obowiązku brania udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Nie trzeba kwestować, nie trzeba dawać. Proponuję, żeby ci, którzy krytykują, założyli fundację, wskazali cel i ruszali do roboty. Ja słyszę tylko krytykę - wtórowała Julia Pitera.