Prokuratura w Płocku wszczęła śledztwo w sprawie niedostarczenia przesyłek pocztowych m.in. do płockich adwokatów. Od stycznia w większości sądów i prokuratur w Polsce usługi pocztowe świadczy Polska Grupa Pocztowa.

Reklama

>>>Weksle, kary, 12-godzinne zmiany. Tak pracują w InPost

Do komendy policji w Płocku zgłosiła się kobieta, która na klatce swojego bloku znalazła płócienną torbę z piętnastoma listami poleconymi. Iwona Śmigielska-Kowalska, rzeczniczka prokuratury okręgowej w Płocku powiedziała, że oględziny przesyłek potwierdziły, iż jest to głównie korespondencja sądów i prokuratury, adresowana zarówno do instytucji, jak też osób fizycznych, tzn. stron prowadzonych postępowań oraz adwokatów.

Prokuratura ustala teraz osoby odpowiedzialne za dostarczanie tej korespondencji oraz okoliczności ich porzucenia lub zgubienia. Śledztwo dotyczy udaremnienia kilkunastu osobom uprawnionym zapoznania się z istotną dla nich informacją poprzez niedoręczenie im przesyłek poleconych. Z kolei w prokuraturze rejonowej w Mławie zostało wszczęte postępowanie dotyczące naruszenia tajemnicy korespondencji. Tam również usługi świadczy Polska Grupa Pocztowa.