Prokurator zarzucił Zuzannie M., że w 2013 r. dwukrotnie, w krótkich odstępach czasu, doprowadziła dziewczynę poniżej 15. roku życia do obcowania płciowego i poddania się innym czynnościom seksualnym. - Akt oskarżenia został skierowany 30 października do Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska.

Reklama

Ponadto Zuzanna M. w styczniu 2014 r. miała dać dwóm małoletnim po co najmniej 0,1 g marihuany.

Dziewczyna przebywa w areszcie podobnie jak jej chłopak, Kamil N. W nocy z 12 na 13 grudnia licealiści zadźgali rodziców chłopaka. Zbrodnię zaplanowali. - Biegli stwierdzili, że Zuzanna M. miała pełną zdolność rozpoznania znaczenia swego czynu i pokierowania swoim postępowaniem - powiedziała Syk-Jankowska.

Zarzuty utrudniania śledztwa w sprawie zabójstwa małżeństwa N. usłyszało dwoje 19-latków Marcin S. oraz Linda M. Według śledczych para ta, działając wspólnie i porozumieniu, utrudniała postępowanie karne pomagając Kamilowi N. i Zuzannie M. uniknąć odpowiedzialności karnej i zacieraniu śladów przestępstwa.

To Poznaniacy odwozili zabójców z mijsca zbrodni do Krakowa. I to oni mieli się zająć ukryciem narzędzi - rękawiczek i oraz zakrwawionych ubrań sprawców.

Marcin S. i Linda M. nie przyznali się do zarzucanych im czynów, choć potwierdzili że podróżowali do Krakowa z podejrzanymi o zbrodnię Kamilem N. i Zuzanną M.