Sąd orzekł, że przez dwa lata rodzice mają pracować na rzecz osób starszych i wpłacić razem 26 tysięcy złotych na poczet pokrzywdzonych. Małżeństwo ma też zakaz kontaktowania się ze znachorem Markiem H.

Reklama

Małżeństwo, Joanna i Michał P., chce dobrowolnie poddać się karze - wyjaśnił Bogdan Kijak, rzecznik Sądu Okręgowego w Nowym Sączu. Odpowiedzieli przed sądem za znęcanie się nad dziewczynką ze szczególnym okrucieństwem oraz nieumyślne spowodowanie jej śmierci.

Półroczna dziewczynka zmarła w kwietniu ubiegłego roku. Jak wykazała sekcja zwłok dziecka, przyczyną śmierci było niedożywienie i wycieńczenie. Według prokuratorów, rodzice Magdy byli pod wpływem znachora Marka H., który im doradzał w sprawie opieki nad dzieckiem. Jego proces rozpoczął się pod koniec października. Mężczyzna usłyszał zarzut tak zwanego sprawstwa kierowniczego oraz świadczenia usług medycznych bez wymaganych uprawnień, za co grozi mu pięć lat więzienia. Marek H., nie przyznał się do postawionych zarzutów i odmówił składania wyjaśnień.