Reklama

W maju 2015 roku koalicja organizacji pozarządowych NiechŻyją! protestowała przeciw skandalicznemu projektowi nowelizacji ustawy Prawo łowieckie. Do naszego protestu dołączyli posłowie ówczesnych partii opozycyjnych, m.in. Prawa i Sprawiedliwości. 22 grudnia do Sejmu RP wpłynął projekt nowelizacji ustawy łowieckiej, złożony przez posłów PiS. Projekt zawiera przepisy przeciw którym PiS protestował kilka miesięcy temu! - czytamy na facebookowym profilu Fundacji Prawnej Ochrony Zwierząt Lex Nova.

Złożył projekt jako poselski po to, żeby uniemożliwić konsultacje społeczne! - dodaje Fundacja.

Na stronie petycjeonline.pl zbierane są podpisy przeciwko nowelizacji ustawy autorstwa PiS.

PiS chce uzbroić myśliwych w pistolety i rewolwery. W jakim celu? Posłowie PiS i myśliwi próbują pośpiesznie przepchnąć w Sejmie nowe prawo łowieckie, które zezwala myśliwym na posiadanie i używanie broni krótkiej - pistoletów i rewolwerów. Myśliwym już dziś łatwiej jest otrzymać zezwolenie na posiadanie broni, niż osobie, która nie jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego. Co gorsze - myśliwi nie mają obowiązku odbycia przeszkolenia, zaliczenia egzaminów strzeleckich, przechodzenia regularnych badań lekarskich i psychologicznych. Jeśli lobby myśliwskie oraz PiS zdołają w ekspresowym tempie uchwalić nowe prawo łowieckie, możemy mieć w Polsce armię 116 tysięcy osób posiadających legalnie broń krótką - pistolety i rewolwery - alarmują autorzy petycji.

CAŁOŚĆ NOWELIZACJI USTAWY ŁOWIECKIEJ AUTORSTWA PIS TUTAJ>>>

Pracownia na rzecz Wszystkich Istot w formie graficznego "skrótu" przedstawiła założenia do nowej ustawy łowieckiej.

Nowe Prawo Łowieckie według PiS. Skrót tego co nas czeka jeśli dziś w południe posłowie przegłosują projekt ustawy (...) Posłowie PiS w tym Minister Środowiska to w większości myśliwi. Taki prezent na Nowy Rok.

Facebook / PNRWI