Polska znajduje się pod wpływem układu niżowego rozciągającego się od pogranicza polsko-czeskiego po Krym. Południowa połowa kraju będzie w strefie falującego frontu okluzji. Napływa bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Reklama

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie wahać się.

We wtorek w kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, tylko rano miejscami zachmurzenie małe. Przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem. W czasie burz wysokość opadu do 30 mm. Nad morzem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 24 do 27 st., a miejscami w dolinach górskich oraz nad morzem od 21 do 24 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków wschodnich, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, północno-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy początkowo zachmurzenie umiarkowane i duże, po północy miejscami rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu oraz burze, w czasie burz wysokość opadu do 20 mm. Nad morzem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 14 st. na południu do 18 st. na zachodzie, w dolinach górskich miejscami 11 st., 13 st. Wiatr na ogół słaby, wschodni i południowo-wschodni, jedynie nad morzem umiarkowany, okresami dość silny, północno-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.

W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, tylko rano miejscami zachmurzenie małe. Przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem. W czasie burz wysokość opadu do 20 mm. Na wybrzeżu lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 23 do 26 st., a miejscami w dolinach górskich oraz nad morzem od 20 do 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, z kierunków wschodnich. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

Reklama

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby, wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo przelotne opady deszczu i możliwe zanikające burze. Temperatura minimalna 17 st. Wiatr słaby, wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

W środę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.