Lech Wałęsa zdjęcie oficjalnego zaproszenia na uroczyste powitanie papieża Franciszka opublikował na swoim profilu na Facebooku. Fotografię opatrzył opisem:

Pismo otrzymałem 25-07-2016 r o godz:18/00 Nie mogę zmienić kalendarza. Jestem w tym dniu w Bydgoszczy

W komentarzach pod postem Lecha Wałęsy internauci krytykowali Andrzeja Dudę za, ich zdaniem, celowe wysłanie zaproszenie w ostatniej chwili. Niektórym nie spodobał się także fakt, iż Wałęsę pozbawiono tytułu "prezydenta", a jego imię i nazwisko napisano znacznie mniejszą czcionką, niż godność Andrzeja Dudy.

Papież Franciszek przyleci na krakowskie lotnisko dziś o godzinie 16.00, gdzie zostanie powitany przez prezydenta Andrzeja Dudę wraz z małżonką. Następnie głowa kościoła uda się na Wawel, gdzie spotka się z władzami państwowymi: prezydentem, premier Beatą Szydło, ministrami i korpusem dyplomatycznym. W sali "Pod ptakami" odbędzie się rozmowa Franciszka z prezydentem Dudą. W katedrze na Wawelu zaś, papież na zamkniętym spotkaniu porozmawia z polskimi biskupami.

W trakcie pobytu w Polsce papież będzie mieszkał w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich. W planach, oprócz udziału w ŚDM, jest także wizyta na Jasnej Górze oraz w muzeum Auschwitz-Birkenau.