Jak poinformowała w poniedziałek oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. Anna Pawłowska, do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem na terenie boiska w Szreńsku, gdzie rozstawiło się wesołe miasteczko, należące do firmy z Łodzi.

Reklama

Podczas pracy tzw. karuzeli kielichowej, urządzenie złamało się u podstawy i runęło na ziemię – poinformowała Pawłowska. Dwóch pracowników, obsługujących karuzelę, było nietrzeźwych. Jeden z nich miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, drugi ponad jeden promil – dodała rzeczniczka.

W wyniku wypadku ranne zostały trzy mieszkanki pow. mławskiego. 28-latka, m.in. z obrażeniami żeber, została przewieziona do szpitala w Mławie. Dwie inne nastolatki trafiły na obserwację do szpitali w Ciechanowie i Żurominie.

Mławska policja zatrzymała obu nietrzeźwych pracowników, obsługujących karuzelę oraz właściciela wesołego miasteczka. Za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Postępowanie w sprawie prowadzi mławska policja oraz prokuratura. Trwa wyjaśnianie przebiegu zdarzenia. Przesłuchiwani są świadkowie.