Rzecznik prasowa gdańskiej policji Aleksandra Siewert poinformowała, że około godz. 20 w niedzielę funkcjonariusze zostali poinformowani przez pracowników pogotowia ratunkowego o śmierci 43-letniego mężczyzny. - Ciało znaleziono w mieszkaniu - wyjaśniła.

Reklama

Jak podaje RMF, Przemysław Wałęsa został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu w Gdańsku przez jednego z członków rodziny.

Na razie brak szczegółów dotyczących okoliczności śmierci syna byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Na miejscu jest policja i prokurator. Polska Agencja Prasowa podaje wstępnie, powołując się na pierwsze ustalenia biegłego z zakresu medycyny sądowej, że do śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie.

Przemysław Wałęsa był trzecim synem Danuty i Lecha Wałęsów. Starsi od niego byli tylko Bogdan i Sławomir. Urodził się w 1974 roku. Przez całe życie próbował pozostawać w cieniu, z dala od sławy politycznej ojca. Bezskutecznie. W 1993 roku stał się bohaterem medialnych doniesień, kiedy spowodował wypadek drogowy, a badanie wykazało, że znajdował się pod wpływem alkoholu. Został wówczas skazany na 21 miesięcy więzienia w zawieszeniu, adwokat jako okoliczność łagodzącą wskazał "pomroczność jasną". 10 lat później syn został złapany przez policję na jeździe po pijanemu i ponownie skazany - tym razem na rok więzienia w zawieszeniu. Przemysław Wałęsa pracował w straży granicznej, był żonaty, miał dwóch synów.
Reklama