Zachodniopomorska komenda równocześnie wszczęła postępowanie wyjaśniające, które ma na celu ustalić, kto faktycznie wydał decyzję o tym, że trzech funkcjonariuszy z referatu konnego przebrało się za anioły. Chcemy wyjaśnić, jak wyglądał proces decyzyjny, dlaczego policjanci się przebrali i kto podjął ostateczną decyzję - powiedział we wtorek komisarz Kimon.

Reklama

Dodał, że naczelnik prewencji, który sprawuje nadzór nad służbą policjantów z referatu konnego "nie powinien dopuścić do takiej sytuacji, aby funkcjonariusze się przebierali".

Facebook

Kimon zaznaczył, że przebranie funkcjonariuszy za anioły naraziło policję na straty wizerunkowe jako formacji mundurowej. Przebranie naraziło nas na śmieszność jako policję. Nie ma przeszkód, aby policjanci na koniach uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli w ramach swoich zadań służbowych, czyli dbali o bezpieczeństwo uczestników. Na przebranie się i ubieranie strojów niestety takiego przyzwolenia nie ma - podkreślił.

Reklama

Orszak Trzech Króli przemaszerował ulicami Szczecina 6 stycznia po raz siódmy. Według organizatorów wzięło w nim udział ok. 4 tys. mieszkańców.