Reklama

Wrocławski sąd rejonowy od południa rozpoznaje w środę wnioski prokuratury o aresztowanie czworga z pięciorga podejrzanych w tej sprawie. Jako pierwszy postanowienie o aresztowaniu usłyszał b. urzędnik warszawskiego ratusza Jakub R. Jest on podejrzany o przyjęcie od adwokata Roberta N. jako korzyści majątkowej wartych 2,5 mln. zł udziałów w nieruchomości w Kościelisku oraz udziału w oszustwie jakim było przejęcie własności tej nieruchomości, należącej do spadkobierców polskiego generała.

Po nim sąd ogłosił postanowienie adwokatowi Robertowi N. - on także został aresztowany na trzy miesiące - poinformował reportera PAP jego obrońca.

Adwokat jest podejrzany o wręczenie korzyści Jakubowi R. oraz dokonanie wspólnie z pozostałymi zatrzymanymi oszustwa na szkodę spadkobierców po polskim generale - szkodę, polegającą na utracie własności nieruchomości w Kościelisku prokuratura szacuje na ponad 27 mln, zł. Grozi za ro kara od roku do 10 lat więzienia. N. o podrobienie dokumentu pełnomocnictwa, a następnie przekazanie go innemu adwokatowi – podejrzanej Alinie D., która posłużyła się nim w postępowaniu spadkowym przed sądem w Warszawie.

Na decyzję sądu czekają jeszcze rodzice Jakuba R., także podejrzani o udział w oszustwie. Mają być doprowadzani do sądu po kolei, w taki sposób, aby nie mieli ze sobą kontaktu.