48-letni mężczyzna został zatrzymany w nocy z wtorku na środę na prywatnej posesji w Wielkopolsce. - Zatrzymanie zrealizowali policjanci z powiatu kolskiego, wspierani przez poznańskich antyterrorystów i "łowców głów" - podał Petrykowski. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym wydanym przez wrocławską prokuraturę, za wskazanie miejsca jego pobytu komendant wojewódzki policji we Wrocławiu wyznaczył 10 tys. zł nagrody.

Reklama

Mężczyzna zostanie przewieziony do Wrocławia, gdzie mają mu zostać postawione zarzuty. Ryszard Wróbel wspólnie z inną osobą po włamaniu i kradzieży w nocy 21 czerwca 2017 r. na stacji paliw w Dobrzycach (woj. wielkopolskie) zbiegł z miejsca przestępstwa.

Wszystko wydarzyło się po godzinie 3 w nocy. Mężczyźni ukradli papierosy, a następnie odjechali. W pościg za nimi ruszyli policjanci. Kiedy zobaczyli, że auto bandytów stoi porzucone przy lesie, zaczęli napastników ścigać pieszo. Wtedy padły strzały. W wyniku strzelaniny jeden ze złodziei postrzelony został w okolice nóg. Rana okazała się śmiertelna. Ranny został również policjant, postrzelony w szyję.